Dr. Ayşegül Aygün Gezer Diyaliz Hekim Sertifikası Aldı
27 Şubat 2020

Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ayşegül Aygün Gezer “Diyaliz Hekim Sertifikası” aldı.
8-5 Mesai ve 88 İş günü süren eğitimin geçerliliği 5 yıl olarak sınırlandırıldı. 5 yılın sonunda yapılacak sınavla başarılı olanlar tekrar Diyaliz Hekim Sertifikası almaya hak kazanacak.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Ayşegül Aygün Gezer:” Diyaliz Hekim Sertifika Programı kapsamında İstanbul Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hemodiyaliz Merkezi’nde eğitimimi aldım. 180 günlük eğitim programı kapsamında, hem teorik anlamda, hem de pratikte hasta takibine yönelik gerek aylık, gerekse de günlük vizitler hakkında derslerin yanı sıra, yine hastaların genel sorunları ve diyaliz uyumsuzluklarına karşı alınacak önlemler, yaşam kalitelerini artırmaya yönelik çalışmalar ile Diyaliz Hastalarının takibi, ilaçlarının düzenlenmesi ve aylık kontrollerinin yapılması üzerine detaylı eğitimler aldım.” Dedi.
Dr. Ayşegül Aygün Gezer:” Gümüşhane Devlet Hastanemizde kışın 25-30, yaz dönemi ise 50-55 Diyaliz Hastasına hizmet verildiğini, bundan böyle daha verimli bir şekilde sürdürüleceğini” belirtti.
Eğitim dönüşü 17/02/2020 Tarihinde hastanedeki görevine başlayan Dr. Ayşegül Aygün Gezer: Diyaliz Servisinde tedavi gören hastalara vizitler düzenleyerek hem genel durumlarını kontrol etti hem de kendilerini bilgilendirdi.
Ayrıca resmi sertifikanın düzenlenmesinin ardından ilaçların reçetelendirileceğini de hastalara açıkladı.